سوال مطرح شده در تاریخ 24/09/1398 ساعت 11:12 توسط میترا احتماد نیا:

+سلام خسته نباشید- دانشجوی رشته کامیپور گرایش برنامه نویسی هستم- توی دانشگاه استاد سوالی رو پرسید که تقریبا هیچ کجای این ترنت جوابش پیدا نکردم- میخواستم اگر ممکنه براتون جواب من رو بدید- سوالم اینکه چطور میشه تاریخ فارسی رو یا همون هجری شمسی رو به عربی یا همون هچری قمری تبدیل کرد- تو سایت ها کلی مطلب نوشته شود بود که فکر نمی کنم جوابم رو بدن- ممنونم از شما و سایت خوبتون میترا احتمادی نیا هستم از گیلان.

-پاسخ کارشناس: باعرض سلام و ادب و احترام ویژه خدمت شما سرکار خانم
با توجه به سوال مطرح شده حضرتعالی نسبت به تبدیل تاریخ های شمسی به قمری باید در ابتدا به این نکته توجه بشود که این عمل به صورت مستقیم انجام نمی شود و می بایست روش کدنویسی خاصی را برای آن پیاده نمود.
توجه داشته باشید قصد ما ایجاد یک راه کار جدید و البته منطقی برای رسیدن به نتیجه مطلوب هستیم.
روش کار:
ابتدا یک متغیر از نوع Date تعریف می کنیم تا مقدار تاریخ شمسی خود را به تاریخ میلادی برگرداریم.
dim pasa_date = New Date(1398, i, j, New Globalization.PersianCalendar)
یک متغیر با عنوان pasa_date جهت نگهداری تاریخ ساخته شد و سپس مقدار ، Date جدیدی تعریف می نماییم تا به مترجم برنامه نویسی بفهمانیم که قصد ایجاد تاریخ از نوع جدیدی را داریم.
سپس بطور ترتیبی ابتدا سال مورد نظر - ماه و روز مورد نظر خود را وارد می کنیم و در انتها نوع تاریخ را وارد می کنیم که تاریخ شمسی بصورت Globarization.PersianCalendar می باشد.
گام بعدی بصورت خودکار تاریخ شمسی را به تاریخ میلادی تبدیل کرده است، تنها چیزی که می ماند تبدیل تاریخ مبلادی به قمری است که بصورت زیر می باشد.

Dim qm1 As New Globalization.HijriCalendar
                Dim qm_day = qm1.GetDayOfMonth(ndate)
                Dim qm_month = qm1.GetMonth(ndate)
                Dim qm_year = qm1.GetYear(ndate)

درواقع حالا متغیرهای qm_day شامل روز از ماه و qm_month شامل ماه از سال و qm_year شامل سال جاری سیستم البته بصورت قمری می باشد.

باتشکر فراوان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها