سوال مطرح شده در تاریخ 1397/10/27 توسط سرکار خانم :

سلام می کنم به شما جناب مهندس احسانی

قبل از هر کلامی نیاز دونستم از زحمات شما در راه اندازی تیمتون تشکر کنم، خانم هستم، مسئول اداری شرکت (از اعلان نام شرکت معذوریم) ، روز قبل یکی از همکاران لیستی رو نشون بنده دادند که در صفحه excel طراحی شده بود با این تفاوت که میشد گزینه مورد نظرمون رو از طریق انتخاب کردن لیست کشویی در هر سلول انتخاب کنیم.

حالا سوال بنده اینکه قسمت نام و نام خانوادگی رو که دستی وارد می کنیم، ولی قسمت محل خدمت رو میخوایم بر اساس اون تعریف قبلی که بالا توضیح دادم انجام بشه، یعنی محل خدمت رو بصورت انتخابی انتخاب کنیم.

احساس می کنم بد توضیح دادم ولی امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

خیلی ممنونم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت شما سرکارخانم

درخصوص سوال مطرح شده چیزی که به ذهن این حقیر رسیده است استفاده از حالت Drop down list یا گزینه انتخابی است که مشروحا در ادامه توضیح خواهیم داد.

این روش یکی از روش های متداول در قسمت های اداری هر شرکتی است که خواسته و یا ناخواسته ممکن است با آن برخورد داشته باشید.

بدین منظور ابتدا وارد صفحه گسترده یا Excel شوید و مواردی که قصد دارید بصورت لیست به کاربر نشان داده شود را در سلول های جدا وارد نمایید( برای مثال اسامی تعدادی از افراد را بصورت زیر وارد می نماییم. {رضا حسین جواد مهدی محمد محسن} را به ترتیب در سلول های A1-A2-A3-A4-A5-A6 وارد می نماییم.

حال سلولی که قصد دارید بصورت لیست انتخاب دربیاید را انتخاب کنید.

از منوی Data گزینه Data Validation را انتخاب کنید.

در پنجره جدید از لیست کشویی Allow گزینه List را انتخاب کنید.

سپس از قسمت Source در لیست پایین آن مقادیر =$A$1:$A$6 را وارد نمایید.

توضیح: ابتدا از علامت مساوی = جهت شروع کد و سپس علامت $ - عنوان سلول مثلا A - سپس شماره اندیس سلول مثلا 1 - علامت : جهت شروع بازه تا - مجددا علامت $ - عنوان سلول مثلا A - شماره اندیس پایانی مثلا در مثال بالا 6 اسم درنظر گرفته شد که قطع به یقین 6 خانه انتخاب خواهد شد.

نکته حائز اهمیت: حتما می بایست تیک گزینه In-cell Dropdown انتخاب شده باشد.

خوب دیگر کار تمام است و به سادگی می توانید از لیست ایجاد شده استفاده نمایید.

با سپاس فراوان

افسرسایبری افشین احسانی

مدیریت تیم نرم افزاری پایگاه سایبری استان خوزستان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها